Schudnij na lato!
Czerwiec 7, 2016
Jak odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania
Czerwiec 16, 2016

Tektura i jej zastosowania

Tektura jest najgrubszym artykułem papierniczym, nawet do 11 mm grubości. Powstaje dzięki sprasowaniu kilkunastu powłok masy papierniczej. Do wyrobu tektury stosuje się włókien ścieru drzewnego i makulatury. Tektura to materiał nie nadający się do pisania. Pośród rodzajów tektury charakteryzuje się: białą, szarą, brązową oraz techniczną. Prócz tego rozróżnia się tekturę litą i falistą, jaka powstaje z zestawienia paru powłok papieru falą papierową, owocującą podniesienie twardości arkusza.

Tektura jest przeważnie stosowana do realizacji kartonów zbiorczych. Ze względu na modele fali w tekturach trzywarstwowych identyfikuje się tzw. fale B, fale C i fale E. Występują także tektury pięciowarstwowe, powstające z zestawienia rzeczonych rodzajów fal.

Tektura falista i jej wykorzystanie

Tektura falista ma wykorzystanie w wytwórczości przeróżnego typu praktycznych pudełek. Do czego można wykorzystać tekturę? Jest ona doskonała m.in., do zajmowania powierzchni, zabezpiecza narożniki oraz przestrzenie. Może służyć jako wyściółka oraz przydaje się do zawijania oraz pokrywania.

Konstruktorzy nierzadko widzą przeznaczenie tektury w szeroko pojętych robotach budowlanych oraz malarskich. Tektura to znakomity środek zabezpieczający przed zniszczeniami np. parkiety. Dzięki własnym właściwościom jest właściwa do magazynowania oraz przywozu np. wyprowadzki.

Ponieważ rynek w swojej ofercie posiada inne rodzaje tektury zatem może pojawić się kłopot z doborem tej konkretnej. Należałoby podkreślić, ze dobór winien być uzasadniony późniejszym wykorzystaniem powstałego z tektury np. pudełka. Jako kryterium doboru można uzyskać masę towaru, wówczas będzie jednoznaczne, że do takiego musi zostać zastosowana trwalsza tektura. Zaś do mniejszych cieńsza.

Nie wolno pominąć tak istotnej kwestii jak skład tektury. Chodzi tutaj o papiery używane do realizacji poszczególnych powłok tektury.

Tekst we współpracy z serwisem http://www.amataska.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge