Stepery – doskonałe dla fitnessu

Stepery to urządzeni sportowe, pozwalające na ćwiczenie zarówno na siłowni, jak i w zaciszu domowym. Coraz więcej osób decyduje się na zakup profesjonalnego stepera ze względu na ich niewielki kształt oraz możliwość przechowywania ich nawet pod łóżkiem czy w szafce. Stepery umożliwiają ćwiczenie w domu, nawet podczas oglądania telewizji. Ich wykorzystanie jest bezpieczne i łatwe, dlatego nie jest konieczne konsultowanie się z doświadczonymi trenerami.

Obecnie wiele nowoczesnych steperów posiada dodatkowo niewielki komputer, który umożliwia monitorowanie konkretnych wartości podczas wykonywania ćwiczeń. W zależności od producenta może być to ilość wykonanych powtórzeń, monitorowanie spalonych kalorii, pracy serca, tętna i wielu innych. Również natężenie treningu może być regulowane w zależności od indywidualnych preferencji oraz zaawansowania. Co powinno charakteryzować wysokiej jakości steper? Przede wszystkim doskonałe wykonanie.

Steper musi być stworzony z trwałych, odpornych na ścieranie i odpryskiwanie materiałów. Dodatkowo powierzchnia na której układamy stopy powinna być zabezpieczone przed niekontrolowanym poślizgiem. W jakich sytuacjach wykorzystywane są stepery? Najczęściej dzięki nim możliwe jest wzmacnianie mięśni śródstopia, łydek, ud oraz bioder. Ważnym elementem ćwiczeń na steperach jest możliwość spalania tkanki tłuszczowej. Stepery wspomagają w wyszczuplaniu sylwetki ciała, jak również w redukowania nadmiernej ilości cellulitu.Stepery odpowiednio użytkowane nie będą zagrożeniem dla zdrowia.

Stepery i wiele innych sprzętów do treningu znajdziesz w hurtowni sportowej http://www.sk-sport.pl/

Share
Comments
  1. Adam

Leave a Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge