Jak działają kantory internetowe

Kantory internetowe to ostatnio bardzo powszechna forma wymiany waluty. Szczególnie w okresie wakacyjnym cieszą się one ogromną popularnością. Specjaliści twierdzą, że w tym roku może dojść do kolejnego rekordu i Polacy wymienią w e-kantorach aż 30 miliardów złotych! Jest to obecnie bardzo duży odsetek całej branży walutowej, który spędza sen z powiek właścicielom kantorów tradycyjnych. Jak działają kantory internetowe i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród Polaków?

Dzięki niskim kosztom utrzymania portali, e-kantory mogą pozwolić sobie na bardzo atrakcyjne stawki. W stosunku do kantorów tradycyjnych, na internetowej wymianie możemy zaoszczędzić nawet 8% z wymienianej kwoty. To bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy użytkownicy przewalutowują wysokie kwoty. Co ciekawe, status prawny kantorów internetowych jest niedookreślony i nie podlegają one kontroli KNF-u. Wielu internautów obawia się zatem o bezpieczeństwo dokonywanych za ich pośrednictwem transakcji, dlatego najlepiej korzystać z tych serwisów, które uzyskały już zaufanie klientów. Ich listę znajdziecie na stronie , gdzie porównacie również oferty najlepszych i najbezpieczniejszych e-kantorów.

Cały proces wymiany wymaga od nas posiadania konta walutowego. Na rachunek kantoru internetowego przelewamy wymienianą kwotę, a po kilku minutach odsyła on nam przewalutowane pieniądze na nasz rachunek walutowy. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ nie musimy ruszać się z domu do stacjonarnych placówek, które równocześnie dysponują najczęściej mniej atrakcyjnymi stawkami za wymianę.
Kilka zasad, których przestrzega każdy dobry e-kantor:

– strona musi być zabezpieczona certyfikatem SSL, jak nie wiesz co to, to odsyłamy na do wądku na forum http://forum.strefawalut.pl/watek-o-co-chodzi-z-tymi-certyfikatami-ssl-w-kantorach;
– kantor powienien mieć duży kapitał zakładowy zaczynający się od miliona złotych, pamiętaj bowiem należy że instytucje te wymieniają olbrzymie kwoty;
– duży wybór banków, który umożliwia że pieniądze z Twojego banku trafią do Ciebie od razu;
– szybka odpowiedź biura obsługi i natychmiastowy przelew wymienianych przez Ciebie pieniędzy (nie jest to to samo co w punkcie powyżej, pamiętać należy że niektóre e-kantory mogą przetrzymywać Twoje pieniądze).

Share
Comments
  1. Witek

Leave a Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge